WENTYL Do Adopcji Warszawa

Adoptowany ;-) Pies Do Adopcji WENTYL

Adoptowany 😉

ADOPTOWANY NYGUS PO 6 LATACH WRÓCIŁ DO PRZYTULISKA JAKO WENTYL
😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢

Po raz pierwszy trafił do miejskiego Przytuliska w 2011 roku jako niespełna roczny szczeniak. Wyadoptowany w 2012 zamieszkał w Pionkach. Zdarzało mu się wracać do Przytuliska na krótkie okresy kiedy jego opiekun trafiał do szpitala. Po powrocie zawsze jednak go odbierał. Alarmujacy tel.z MOPSU zadzwonił na poczatku sierpnia i sprawa potoczyla się błyskawicznie. Opiekun na przestrzeni lat zaczął pić. Zaniedbany pies wiernie trwał u jego boku. Od kiedy Pan na skutek polineuropatii alkoholowej przestał wychodzić z domu życie Wentyla stało się koszmarem. To była ciągła walka o wstrzymywanie potrzeb fizjologicznych. Choroba opiekuna nie pozwoliła mu wychodzić na spacery z psem a jego chora ,,miłość ” i bardzo silne, źle pojęte poczucie własnosci nie pozwoliło go oddać.
Doszedł do tego brak opieki lekarskiej i karmienie byle czym dlatego Pionkowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami odebrało WENTYLA wbrew woli opiekuna na skutek nie dotrzymania warunków podpisanej umowy adopcyjnej oraz łamania przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt.
Szorujacy brzuchem po ziemi, posklejany z brudu i śmierdzący pies z otwartymi, sączącymi ropą ranami trafił do kliniki weterynaryjnej gdzie spędził trzy dni i gdzie został dokładnie przebadany. Oprócz morfologii w dolnej granicy normy i bardzo dużego zaniedbania WENTYLEK jest całkowicie zdrowy. Lekarze wdrożyli jednak antybiotyk by przyspieszyć gojenie się ran a wolontariusze dwukrotnie go wykąpali.
Spod grubej warstwy śmierdzącej skorupy brudu wyjrzała piękna mordka z bardzo smutnymi oczami. WENTYL nie rozumie co się stało. Mimo, że został zaopiekowany bardzo tęskni za swoim panem, którego dobrze znał i kochał mimo wszystko.
Ten grzeczny i spokojny 8-letni piesek czeka na nową Rodzinę w Pionkowskim Przytulisku.
Tel ws. adopcji: 606 854 980

Post Author: Zwierzęta do Adopcji