15 STRACONYCH LAT

Jego katem była duża wielopokoleniowa rodzina. Nikt z nich nie zareagował kiedy wiązali Go na ciężkim łańcuchu tuż za bramą, przy rozpadającym się płocie jako puchatą kuleczkę. Przez kolejne długie lata kiedy rósł tylko poluzowywali łańcuch na Jego szyi. W międzyczasie przygarnęli dwa pieski na które chuchali i dmuchali trzymając je na kanapach a biedny, poczciwy Puszek z zazdrością obserwował jak najedzone i szczęśliwe bawią się kolorowymi piłeczkami.
Nie pozwalali im nawet do Niego podchodzić żeby się żaden nie zaraził bo Puszek z głodu, brudu i pcheł wyłysiał. Tępe wieśniaki każdego dnia patrzyli na dramat psa czekając na Jego śmierć.
I tak dzień za dniem, miesiąc za miesiącem, rok za rokiem opuszczony, złamany Puszek stał na swoim łańcuchu dojadając to czego nie zjadły domowe pupilki.
Kiedy się o Nim dowiedziałyśmy ledwo trzymał się na nogach. Zagłodzony, zmarznięty i łysy pragnął swojej śmierci już niemal tak samo jak Jego właściciele.
Jednak my nie mogłyśmy dopuścić żeby ten złamany przez cZŁOwieka Pies się poddał. Drżącymi rękami odpinając Go z zamarzniętego łańcucha prosiłyśmy żeby wytrzymał jeszcze chwileczkę i płacząc przysięgałyśmy, że będzie szczęśliwy i w końcu zobaczy jak piękne może być życie.
Dziś po 3 miesiącach nadszedł czas żeby spełnić swoją obietnicę. Puszek doszedł do siebie. Z 9 kg przytył do 14. Został porządnie przebadany łącznie z echem serca oraz odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany. Popsute ząbki zostały usunięte, przetoki w buzi wyleczone i w końcu zaczął żyć bez bólu. Dobre jedzenie i super opieka DT zmieniły Go nie do poznania. Sierść odrosła, chłopak stał się pewniejszy siebie i mamy nadzieję, że zapomniał o tych którzy nie byli godni nazywać się Jego opiekunami.
Puszek jest starszym panem. Dużo wypoczywa i śpi. Jak każdy Pies z łańcucha nie ma problemu z chodzeniem na smyczy.
Dogaduje się także z innymi psami ale zdecydowanie woli towarzystwo człowieka niż zabawy z kumplami.
Na kochający, odpowiedzialny Dom który nadgoni te 12 straconych lat Puszek czeka w Teresinie koło Sochaczewa.
Tel.ws.adopcji 606 854 980
 

Post Author: Ola Rutka