ADOPTOWANA :) WYRZUCONA NA STAROŚĆ

Nusia to ok.12 letnia, sterana życiem babunia.
Została znaleziona w szopie z drewnem na obcym podwórku w podradomskiej wsi.
Odkąd została zauważona spędziła tam trzy długie i zimne, pełne strachu i niepewności dni. Nie mogliśmy pozwolić, żeby chociaż godzinę dłużej musiała się bać.
Z Ania Ania na sygnale, bardzo późnym wieczorem odebrałyśmy Ją od właścicielki podwórka i natychmiast zawiozłyśmy do lecznicy weterynaryjnej. Morfologia i biochemia wykazały niedoczynność tarczycy oraz stan zapalny organizmu, do tego doszedł maksymalny stan zapchlenia skóry, zatkane gruczoły okołoodbytowe oraz poranione na skutek obecności drożdżaków uszy i wrzód lewego oczka.
To wszystko świadczy, że Nusia nie miała łatwego życia ale to już poza Nią.
Teraz co prawda przebywa w lecznicowej klateczce ale jest zadbana i medyczne zaopiekowana. Na 27.01 wyznaczona jest sterylizacja do tego czasu sunia będzie przyjmować euthyrox na tarczycę i antybiotyk synergal na stan zapalny w organiźmie oraz Floxal Cornerezel i Cyklosporynę które mamy nadzieję wspomogą leczenie oczka. Został jej podany stronghold na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne, a do uszu ma codziennie zapuszczaną maść Orydermyl.
Koszt dziennego pobytu w lecznicy oprócz ceny leków i zabiegów to 20 zł za dobę.
Pomimo, że gmina Jastrzębia ma podpisaną umowę ze schroniskiem Kocham Psisko w Mąkosach zdecydowaliśmy, że ta maleńka, trzykilogramowa babcia do chwili adopcji pozostanie pod opieką Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Potrzebujemy Waszego wsparcia Kochani.

Nr konta: 48 1020 4317 0000 5102 0260 8180
Tytuł wpłaty: Wyrzucona na starość

Tel.ws adopcji Nusi: 606 854 980

Post Author: Ola Rutka