Dragon nie widzi. Dragon nie ma domu. I szuka pomocy.

Dragon nie widzi. Dragon nie ma domu. I szuka pomocy. Czasowo przebywa pod opieką Pionkowskiego TOZu, co ratuje go przed drogą w jedną stronę do schroniska. Jednak ze względu na trudną sytuację finansową i specyfikę psa, potrzeba specjalnej opieki. Dragon poszukuje doświadczonej fundacji, która chciałaby przejąć nad nim pieczę lub doświadczonego domu stałego, który zechciałby pracować z nim i pomóc mu oswoić się z utratą wzroku.
Zbiera też pieniążki na hotel, aby nie trafić do schroniska!! Dla Dragona to jak wyrok! (jeśli chcesz pomóc, dane do przelewu znajdziesz poniżej)

Ważne – Wszelkie wiążące informacje dotyczące samego psa są dostępne u p. Elżbiety z Pionkowskiego TOZu tel. 601 85 85 80. Organizatorzy wydarzenia wspierają Dragona jedynie promocyjnie, nie sprawują nad nim opieki.

Historia.

W marcu 2017 roku został znaleziony niedaleko miejscowości Pionki. Biedak błąkał się bez celu, samotny i porzucony. Zaniedbana choroba oczu sprawiła, ze Dragon wzroku już nie odzyska (osobom z TOZu udało się umówić konsultację u specjalistki okulistki, uczennicy dr Garncarza). Dla oczu Dragona jest za późno. Dla niego nie. Cały czas oswaja się z ciemnością wokół siebie, potrzebuje nieco czasu, aby poznać nowe osoby (w jego przypadku to całkowicie zrozumiałe). Na spacerze z nienarzucającymi się gośćmi zachowuje się grzecznie i przyjaźnie. W tej chwili każda zmiana otoczenia jest dla niego bardzo trudna. Dragon na tym etapie nie bardzo nadaje się do mieszkania w bloku, wydostaje się też z kennel klatek. Idealnym rozwiązaniem dla niego byłby dom z ogrodem i kojec na pierwszym etapie zapoznawczym i przystosowawczym.

Jaki jest?

Na spacerze Dragon jest pobudliwy i potrafi naprawdę mocno pociągnąć na smyczy. Prowadzi go nos, czasem niekontrolowanie w różne kierunki 😉 Wydaje się być jeszcze młodym psem, może ok. 5-letnim. Zbudował już zaufanie ze swoim opiekunem w hoteliku i widać jak na nim polega. Pięknie przychodzi zawołany, wykonuje grzecznie komendę siad i czeka na smakołyki, które uwielbia!

Obserwowanie go na tym etapie, gdy mierzy się ze swoją niepełnosprawnością jest jednocześnie smutne i fascynujące.

W tym momencie Dragon absolutnie NIE nadaje się do domu ze zwierzętami, dziećmi i dużą ilością bodźców. Nie dla niego miejsce pełne hałasu i ruchu. Potrzebuje ciszy, spokoju i swojego przewodnika, za którym bez strachu będzie mógł podążać w ciemność. Dla osoby, która zdobędzie jego zaufanie będzie to z pewnością wspaniała przygoda, bo zbudowana relacja z Dragonem będzie bardzo silna.

Czego potrzebuje?

Na dziś Dragon potrzebuje kilku rzeczy

1) Wsparcia finansowego na hotel – jest dramat – środki się skończyły 🙁 W tym momencie hotel to jego koło ratunkowe 🙁

Pionkowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
48 1020 4317 0000 5102 0260 8180
Tytułem: darowizna – Dragon
PayPal: ptonz@wp.pl

2) Karmy Adult z jagnięciną (np. marki Arion, Brit)

3) Twardych gryzaków, które umilą mu czas i pozwolą w bezpieczny sposób spożytkować energię.

BŁAGAMY O POMOC!!! LOS DRAGONA JEST W WASZYCH RĘKACH!!!

Post Author: Zwierzęta do Adopcji